web analytics

Humanistyczny ślub Pałac Rymań

Humanistyczny ślub nad jeziorem? Właśnie wróciłem z Pomorza, gdzie miałem wielką przyjemność gościć (w pałacu w Rymaniu) na ślubie humanistycznym i weselu Natalii i Jona. Poniżej kilka zdjęć, które pokazują piękno tego dnia dlatego poświęć chwilę na te zdjęcia.

Jakiś czas temu polecieliśmy do Norwegii na sesję w plenerze, która dopełniła pięknego dzieła i z pewnością Państwa zachwyci.


Pałac w Rymaniu

Pałac w Rymaniu zaprasza wszystkich miłośników historii i dobrego smaku. To pałac, którego historia sięga 1751 roku został odrestaurowany i rozbudowany tak, aby wnętrzom pełnym śladów jego świetnej historii nadać formę współczesnego, hotelowego komfortu.


Do dyspozycji Gości są przede wszystkim

– 30 komfortowych pokoi
przede wszystkim pyszna restauracja, lobby bar, winiarnia
– sala weselna
– sala konferencyjna
basen, jacuzzi, saunę
– gabinety odnowy biologicznej
– atrakcyjny teren rekreacyjny

A to to takiego jest – humanistyczny ślub?

Najłatwiej odpowiedzieć na to pytanie, wyróżniając ślub humanistyczny jako kolejną formę zawarcia małżeństwa – po ślubie kościelnym, konkordatowym czy ślubie cywilnym. Można powiedzieć, że ślub humanistyczny ma taki sam status, jak ślub kościelny przed wprowadzeniem konkordatu. Nie posiada zatem mocy prawnej, ale jest ważny dla Pary, jest także ważny społecznie. Natomiast wiele Par korzystających z takiego rozwiązania, radzi sobie w prosty sposób – zawiera dodatkowo ślub cywilny tylko w obecności świadków, stricte jako formalność.

Oceń tą stronę