web analytics

Podziękowania dla rodziców pomysły na prezent – na co się zdecydować?

Rodzice są zazwyczaj jednymi z najważniejszych gości na każdym weselu. To oni wychowali i ukształtowali pannę młodą i pana młodego, co nie pozostaje bez wpływu na ich podejście do związku i miłości. Dlatego też większość par decyduje się na uroczyste podziękowania dla rodziców. Przeczytajcie, co sprawdzi się jako idealny prezent na taką okazję!

Podziękowania dla rodziców pomysły

Podziękowania dla rodziców – tradycja

Zgodnie z weselnymi zwyczajami podziękowania dla rodziców to obowiązkowy element każdego ślubu. Następują one tuż po oczepinach i mogą oznaczać dedykowaną rodzicom piosenkę, krótkie przemówienia młodych czy też odtworzenie pamiątkowego filmu.

Wybór konkretnej formy to już Wasze zadanie – musicie dostosować ją nie tylko do swoich wyobrażeń, ale też tego, jacy są Wasi rodzice i jak będą się z tym czuli. Być może nie każda mama i tata lubią być w centrum uwagi przy tak dużej ilości osób. W takim przypadku pomyślcie o bardziej dyskretnych podziękowaniach. Liczy się gest, docenienie tej intymnej więzi, a forma interpretacji tego weselnego zwyczaju zależy już tylko od Was i rodziców.

Pomysły na podziękowania dla rodziców w roku 2023 i 2024

Przyjęło się, że poza uroczystą piosenką czy przemową młodzi dają rodzicom specjalny prezent. Są dwie ścieżki – może to być coś stricte materialnego albo na przykład wyjazd do SPA, wymarzona podróż, bilety do teatru.

W przypadku tej pierwszej kategorii świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju foto- i wideo-pamiątki. Dlaczego? Są to spersonalizowane prezenty, związane konkretnie z Wami, Waszymi wspólnymi wspomnieniami, przeżyciami. Zaufajcie, że to właśnie do takich upominków Wasi rodzice będą najchętniej wracać i nie jeden raz uronią łzę ze wzruszenia.

Zdjęcie panny młodej z tatą, tuż przed ceremonią ślubną w kościele.

Jaki prezent dla rodziców wybrać?

Pora na konkrety. Przygotowałem dla Was kilka propozycji, które są wręcz dedykowane takiej okazji jak weselne podziękowania dla rodziców.

Podziękowania dla rodziców pomysły. Co więc warto rozważyć?

album ze zdjęciami – tradycyjny, piękny album z rodzinnymi fotografiami to coś, co doceni każdy rodzic. Mogą to być Wasze zdjęcia z rodzicami, zdjęcia z dzieciństwa albo na przykład obrazkowa historia Waszej miłości. Świetnie nada się tu także sesja narzeczeńska, którą mogę dla Was wykonać, a potem wspólnie zastanowimy się, jak wykorzystać zdjęcia w ramach podziękowań.

fotoalbum – czyli nowoczesna odmiana albumu, która pozwala na bardziej spersonalizowane tworzenie. W mojej ofercie ślubnej otrzymacie eleganckie Fotoalbumy ślubne, w różnych rozmiarach.

profesjonalna sesja zdjęciowa – a gdyby tak zafundować rodzicom wspólną, małżeńską sesję zdjęciową? Z upływem czasu zapomina się o uwiecznianiu swojej miłości, więc może pora na małe przypomnienie?

– film ślubny dla rodziców – forma podziękowań, którą można wykorzystać bezpośrednio na weselu, ale też coś, co zostanie z rodzicami na długo. Jeżeli nie macie dużego budżetu, to spróbujcie nagrać takie filmowe podziękowania sami (w formie pokazu slajdów ze zdjęciami czy np. mówionej przez Was). W innym przypadku zgłoście się do profesjonalisty, który przygotuje scenariusz i wyczaruje filmowe cuda dla Waszych rodziców.

Oceń tą stronę